Tilka Jamnik je prejemnica nagrade Maryann Manning Mednarodne zveze za pismenost

by | Dec 1, 2019 | Mednarodno, Novice

Mag. Tilka Jamnik, članica Bralnega društva Slovenije, je prva dobitnica priznanja Maryann Manning, ki ga vsako leto podeli Mednarodna zveza za pismenost, iz Evrope. Nagrado podeljuje ILA – International Literacy Association (Mednarodna zveza za pismenost) za izjemne dosežke na področju promocije branja in bralne kulture. Njeno kandidaturo so vložili in podprli Bralno društvo Slovenije, Društvo Bralna značka Slovenije – ZPMS in Pionirska, center za mladinsko književnost in knjižničarstvo pri Mestni knjižnici Ljubljana.

Intervju s prejemnico lahko preberete v reviji Bukla.
Iskrene čestitke!