Vabljeni na letošnji sejem akademske knjige Liber.ac, ki bo potekal od 21. do 23. maja 2013 v Foersterjevem vrtu v Ljubljani (za Filozofsko fakulteto). Na sejmu, ki povezuje različne akterje s področja produkcije in promocije akademske knjige, bo poleg razstavno-prodajnega dela tudi bogat spremljevalni program z okroglimi mizami, pogovori, predstavitvami knjig …

Na sejmu bo na stojnici založbe Zavoda RS za šolstvo mogoče z znatnim popustom kupiti tudi zbornika zadnjih dveh strokovnih posvetovanj Bralnega društva Slovenije in Bralne učne strategije dr. Sonje Pečjak.

V četrtek, 23. maja 2013, boste ob 15. uri v parku lahko prisluhnili pogovoru  z naslovom Bralnim učnim strategijam naproti. O branju ter o tem, kako stopiti bralnim učnim strategijam naproti, se bosta z avtoricama knjige Bralne učne strategije dr. Sonjo Pečjak in mag. Ano Gradišar pogovarjali Urška Margan in mag. Marija Lesjak Reichenberg.

Več informacij o programu letošnjega sejma Liber.ac si lahko preberete na povezavi http://www.ff.uni-lj.si/fakulteta/ZalozbaInKnjigarna/ZalozbaInKnjigarna.html

Lepo povabljeni k obisku, nakupu in poslušanju.

Včlanite se

Vabimo vas, da se nam pridružite in pomagate sooblikovati dejavnosti, povezane s promocijo branja, širjenjem bralne kulture, navduševanjem za pogovore o knjigah in podobno.
Pristopna izjava (pdf, 409 KB)

Namenite nam del dohodnine

Če menite, da je naše delo v slovenski družbi pomembno, vas vabimo, da nam namenite del dohodnine: do 1 % denarja, ki ga sicer prejme država, lahko namenite upravičencu (enemu ali več), ki ga izberete sami. Med možne prejemnike sodi tudi Bralno društvo Slovenije. Več ...

NMSB 2023

Nacionalni mesec skupnega branja 2022

Pot knjige

Skupaj za JAK smo pripravili potujočo razstavo 12 plakatov o nastajanju knjige. Za en izvod skrbi BDS. Ta že več let uspešno kroži po slovenskih šolah in kulturnih ustanovah. Izposoja je brezplačna, plakate je treba le prevzeti in jih vrniti na dogovorjeni naslov v Ljubljani. Navadno je razstava na eni lokaciji okrog 1 meseca. Kadar je interesa več, je treba na plakate nekoliko počakati. Zato vabimo vse zainteresirane, da se za dogovor oglasite na e-pošto savina.zwitter@gimb.org. E-knjižica s plakati je brezplačno na voljo tudi na https://www.biblos.si/kategorija/stripi-in-mange.