Sponzor 2. aprila 2019, mednarodnega dneva knjig za otroke, je Litovska sekcija IBBY; ustvarjalec Kęstutis Kasparavičius je ustvaril plakat in napisal poslanico z naslovom “Knjige nam pomagajo, da ne hitimo”. Poslanico je v slovenščino prevedel Klemen Pisk.

2. april, mednarodni dan knjig za otroke, lahko praznujete z branjem, različnimi prireditvami, povezanimi z mladinsko literauro ter sodelovanjem pri bralnospodbujevalni akciji “Knjige nam pomagajo, da ne hitimo”.

Poslanico in plakat lahko tudi natisnete. Več o bralnospodbujevalni akciji pa lahko preberete v tej priponki.