Mednarodna bralna zveza, naša krovna organizacija, je oktobra sprejela odločitev, da se bo preimenovala v Mednarodno zvezo za pismenost (International Literacy Association). Branje, pravijo, še vedno ostaja osrednje pri vseh njihovih prizadevanjih, menijo pa, da pojem pismenosti enostavno zajema več ključnih zmožnosti (poleg branja tudi pisanje, poslušanje, govorno nastopanje in še kaj).

Več v reviji Reading Today in na spletnih straneh zveze.

P.S. Iskreno upamo, da bo vsaj kratica ostala ista – če nič drugega, že zaradi tradicije (poleg tega pa, seveda, na sogovornika človek vedno naredi vtis, če pove, da je član IRA☺).