Mednarodna zveza za pismenost (ILA, do nedavnega znana kot IRA) na priporočilo Evropskega komiteja za mednarodni razvoj (IDEC) vsaki dve leti podeli posebno nagrado za inovativno promocijo pismenosti in sicer projektu, ki ga izbere mednarodna komisija, sestavljena iz strokovnjakov z različnih področij pismenosti.

Mednarodno nagrado za inovativno promocijo pismenosti 2015 prejme Mestna knjižnica Kranj za MODRO BRATI IN KRAMLJATI – bralna srečanja v Mestni knjižnici Kranj. Plaketa jim bo podeljena julija 2015 na evropski konferenci v Celovcu. Iskreno čestitamo za ta velik mednarodni uspeh!

Projekt bo predstavljen tudi na spletnih straneh BDS.