IRA (Mednarodna bralna zveza)
59. letna konferenca
10.–12. maj 2014, New Orleans
Več na povezavi: http://www.reading.org/annual-conference-2014/

UKLA (Zveza za razvoj pismenosti Združenega kraljestva)
50. mednarodna konferenca
’50 Years of Literacy: Continuity and Change’
4. – 6. julij 2014, University of Sussex (Brighton)
Več na povezavi: http://www.ukla.org/conferences/event/ukla_50th_international_conference/
• Rok za prijavo prispevkov: 2. december 2013
• Avtorji bodo o uvrstitvi prispevka na konferenco obveščeni do konca januarja 2014.

Avstrijska bralna zveza & IDEC & FELA
19. evropska konferenca
‘Literacy in the New Landscape of Communication: Research, Education and the Everyday’
14. –17. julij 2015, Celovec, Avstrija
• Najava konference: maj 2014
• Rok za prijavo prispevkov: 1. november 2014
• Avtorji bodo o uvrstitvi prispevka na konferenco obveščeni do konca februarja 2015.

Včlanite se

Vabimo vas, da se nam pridružite in pomagate sooblikovati dejavnosti, povezane s promocijo branja, širjenjem bralne kulture, navduševanjem za pogovore o knjigah in podobno.
Pristopna izjava (pdf, 409 KB)

Namenite nam del dohodnine

Če menite, da je naše delo v slovenski družbi pomembno, vas vabimo, da nam namenite del dohodnine: do 1 % denarja, ki ga sicer prejme država, lahko namenite upravičencu (enemu ali več), ki ga izberete sami. Med možne prejemnike sodi tudi Bralno društvo Slovenije. Več ...

NMSB 2023

Nacionalni mesec skupnega branja 2022

Pot knjige

Skupaj za JAK smo pripravili potujočo razstavo 12 plakatov o nastajanju knjige. Za en izvod skrbi BDS. Ta že več let uspešno kroži po slovenskih šolah in kulturnih ustanovah. Izposoja je brezplačna, plakate je treba le prevzeti in jih vrniti na dogovorjeni naslov v Ljubljani. Navadno je razstava na eni lokaciji okrog 1 meseca. Kadar je interesa več, je treba na plakate nekoliko počakati. Zato vabimo vse zainteresirane, da se za dogovor oglasite na e-pošto savina.zwitter@gimb.org. E-knjižica s plakati je brezplačno na voljo tudi na https://www.biblos.si/kategorija/stripi-in-mange.