Hrvaško bralno društvo vabi k sodelovanju v bralnem maratonu “Ena minuta za branje”, ki poteka v okviru hrvaškega meseca branja, letos posvečenega planetu Zemlja. Izberite pesem, zgodbo ali odlomek, ki je nekako povezan z našim planetom in njegovim varovanjem. Posnemite se med eno minutnim glasnim branjem v svojem jeziku ali v angleščini in posnetek do 22. oktobra pošljite na hcd.hcd@gmail.com (preko We transfer ali podobnih storitev). Objavili ga bodo na svojem Youtube kanalu (hashtag:  #minutazacitanje, #mhk, #hcd, #razlistajse).