Zaradi močnih nalivov je bila okrogla miza z naslovom Kako berejo študenti z vrta za Filozofsko fakulteto prestavljena v eno izmed predavalnic in tako dež na srečo ni odplaknil živahnega pogovora – razpravljalke Meta Grosman, Ivanka Učakar, Urška Ozimek in Maja Rot so z moderatorko Veroniko Rot Gabrovec spregovorile o branju in soočile poglede profesorice za literaturo in strokovnjakinje za branje, knjižničarke ter študentk družboslovnega in naravoslovnega študija. Marsikatero tehtno in iskrivo misel je pridalo tudi občinstvo.